Plenér

Plenér – krajina/architektura

volná 4 místa

Lektor : BcA.Lenka Štěpánková

Kdy a kde?

Sobota 29.6.2019 v 11hod. v Praze
Čas :  11h.- 17h. ( svačit může každý libovolně jak chce )

Sraz je v 11hod. jdeme do plenéru TROJA-Trojský zámek , řeka, vinice.
V případě špatného počasí se plenér uskuteční v Botanické zahradě v Troji.

Konec kurzu bude zakončen na Vinici sv.Kláry se skleničkou vína.(níže veškeré informace)

 

 

 

 

 

 

1. Náplň a obsah kurzu :
„en plein air“, což je francouzsky „na volném prostranství“ znamená malování a kreslení v krajině. Tato praxe existovala po celá staletí, ale opravdové malování v plenéru bylo umělcům umožněno až s výrobou barev do tub. Toho využili poprvé malíři tzv. barbizonské školy na konci 19. století kolem vesničky Barbizon ve Francii. Ale až francouzští impresionisté povýšili malovaní v plenéru na skutečnou uměleckou formou. Jejich touha zachycení světla a jeho měnících se pomíjivých vlastností nabourala klasický malířský kánon a stala se předzvěstí moderního malířství. V dnešní době získává plenérová malba zase oblíbenost. Obzvlášť v teplých měsících je ideálním prostředkem pro uvolnění se v krajině, zachycení nálady a denní doby nebo může sloužit jako deníková forma záznamu z cest nebo jednoduchým tréninkem kreslení.

2. Proč si vybrat tento kurz?
Plenér nás učí především pozorování. Je ideálním prostředkem k uvědomění si stavby obrazu a ploch, různých proporcí, odstínů, světla a stínu, které tvoří kontrasty a barevné vztahy.

3. Pro koho je kurz určen?
Malba v plenéru je určena všem nezávisle na pokročilosti. Každému přináší individuální pokrok. Kurz plenéru nabízí širokou škálu technik a přístupů. Rychlé náčrty a skici jsou ideální uhlem či tužkou, umožnují okamžitě reagovat na neustále se měnící světlo

4. Cíl kurzu :
Kresba/malba v plenéru nás naučí jak pozorování, tak lineární perspektivě. Začneme rozpoznávat různé vzdálenosti objektů což nám umožní zachycení celkové atmosféry (ročního období, dobu dne podle toho, kam padají stíny atd.)

5. Materiál / Pomůcky :

Pomůcky zaleží čistě na potřebách jednotlivce. Pro začátek je lepší kresba uhlem nebo měkkou tužkou. Neobejdeme se bez plastické gumy a kapesníku na rozmazávání. V tomto případě je dobré mít obyčejný skicák nebo tvrdé čtvrtky různých rozměrů. Je také zapotřebí mít desku na kterou papír připneme. V případě skicáku postačí tvrdé desky ve kterých jsou jednotlivé papíry už svázané. Dají se koupit již tónované papíry nebo se může uhlem papír ztmavit a pak gumou vymazávat světlá místa. Bílý papír v plenéru oslňuje a nedocílí se s ním přírodních odstínů.
Dále budeme používat klasický kvaš nebo tempery. Pro kvaš a temperu postačí voda na ředění,štětce,paletka.

Pop Canvas A3 s bavlněným šepsovaným plátnem upraveným pro malbu akrylovými a olejovými barvami. Gramáž 280g/m2. Výrobce Koh-i-noor.

——————————————————————————————————————————————–
Kurzovné :

Cena včetně všech vypsaných pomůcek je 2000,- kč ( přinesete si pouze svačinu,pití a vodu v plastové láhvi na tempery )
Cena bez pomůcek pro ty, kteří VŠECHNY pomůcky mají je 1500,- kč ( přinesete si své veškeré pomůcky , svačinu,pití a vodu v plastové láhvi na tempery )

——————————————————————————————————————————————–

Platební podmínky:

Kurz platíte při objednání v celé výši.

Jak se na kurz přihlásit ?

  •  +420 773 379 119

Rezervace míst :

 

  • Prosíme o úhradu na náš účet  FIO banka : 2300394071 / 2010
  • Do zprávy pro příjemce napište: Jméno účastníka kurzu, den kdy chcete na kurz docházet. (např. úterý -3 měs.kurz-večer) (čtvrtek-1 měs.dopoledne) atd….
  • Variabilní symbol: datum narození ve formátu DD/MM/RRRR   (den,měsíc,rok)
  • Potvrzení o přijaté platbě potvrdíme e-mailem.
  • Fakturu následně vystavíme a předáme na první hodině kurzu.